do góry


Sauna i masaże


 • oxide fitness club
 • oxide fitness club
 • oxide fitness club
 • oxide fitness club

    Sauna jest jednym z najbardziej efektywnych i przyjemnych sposobów na oczyszczenie wewnętrznych organów i skóry od trucizny, którą przez lata gromadziło w sobie nasze ciało. Badania naukowe niezbicie udowodniły, że ludzie korzystający z sauny 10- krotnie rzadziej chorują na grypę i przeziębienia.

Intensywne pocenie w saunie wspomaga także pracę nerek, ponieważ 3/4 wszystkich toksyn z organizmu jest wydzielane poprzez pory skóry. Naukowcy ustalili, że korzystając z sauny przez jedną godzinę organizm wydziela wraz z potem tyle toksyn, ile zdrowe nerki w ciągu 24 godzin.

Pobyt w saunie, prócz znakomitego relaksu daje także inne niewymierne korzyści dla naszego zdrowia. Wśród wskazań do korzystania z sauny podaje się min. bóle stawów, dyskopatie, bóle korzonkowe, przewlekłe nieżyty dróg oddechowych, nieżyty zołodka, zaburzenia snu. Zabieg w saunie oddziałowuje niezwykle korzystnie na ludzką skórę.

Zdrowa skóra chroni organizm przed szkodliwymi oddziaływaniami środowiska zewnętrznego. Poprzez pory skóry organizm oddycha. Przebywanie w saunie doskonale oczyszcza pory skóry.

W kabinie nie należy wykonywać zbędnych ruchów, po uprzednio zjedzonym posiłku zaleca się odczekanie dwóch godzin a po seansie wypicie soku owocowego lub wody mineralnej. Wśród przeciwskazań do korzystania z sauny wymienia się: choroby serca, padaczkę, nadciśnienie tętnicze, ciążę, żylaki, nowotwory w okresie ostrym, zaburzenia wydzielania potu, okres menstruacji.

 

Od tysięcy lat uważano, że pewne formy masażu, głaskania czy też pocierania rąk mają działanie uzdrawiające albo łagodzące objawy choroby. Współczesny, zapracowany człowiek jako primum powinien pamiętać, iż zdrowie to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny a dobrze wykonany masaż, pośrednio, na pewno może się do tego przyczynić.

Masaż gorącymi kamieniami

 

 

Im bardziej oddalamy się od natury tym chętniej sięgamy po jej cudowne właściwości. Im więcej jesteśmy zestresowani, tym bardziej oczekujemy od zabiegu, że będzie on swoistym misterium dla ciała i ducha. Leczenie za pomocą gorących kamieni jest prastarą tradycją indiańskich plemion.

Kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego utrzymując wysoką temperaturę, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm, mają działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwidują wszelkie napięcia i bóle mięśni. Masaż ten poprawia krążenie, oczyszcza organizm z toksyn, dostarcza energii, co w efekcie przynosi głęboki relaks i odprężenie.

Zabieg rozpoczyna się od ułożenia kamieni w okolicach czakr w celu odblokowania kanałów energetycznych, następnie małe kamyczki wkładane są między palce stopy w celu stymulowania zakończeń nerwowych a ciało ogarnia ogromne uczucie relaksu. Masaż wykonywany jest dłońmi oraz gorącymi kamieniami.
 

Masaż autorski

 

 

Polega on na skoncentrowanych, płynnych oraz intuicyjnych ruchach masażysty, pozwalających na osiągnięcie stanu wyższej świadomości, podobnej do tej, jakiej doświadczamy w czasie medytacji. Masażysta indywidualnie dobiera odpowiednie techniki dla danego pacjenta.

Każdy z nas jest inny i potrzebuje różnych bodźców, wyczucie masażu autorskiego pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil w atmosferze pełnej spokoju, ciepła a także radości.
Jeżeli chcesz dawać ludziom dużo radości, ciepła i pozytywnej energii najpierw zadbaj o własne szczęście i zdrowie.
 

Masaż tajski

 

 

Masaż tajski cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W Polsce jest natomiast stosunkowo nową propozycją. Przez lata rozwijał się i był praktykowany przez mnichów w tajlandzkich świątyniach.

Podczas zabiegu masowany leży na macie w wygodnym ubraniu. Terapeuta stosując bardzo powolne i rytmiczne uciskanie mięśni rozluźnia je a następnie rozciąga w celu zwiększenia zakresu ruchomości.

Masaż tajski bywa nazywany joga dla leniwych, ze względu na to, że masowana osoba w trakcie masażu przyjmuje wiele pozycji właściwych dla jogi.

Zastosowane techniki refleksologii, akupresury oraz jogi dają niesamowite efekty. Masaż ten poprawia kondycję fizyczną, zostaje uwolnione napięcie mięśniowe, przywrócenie sił witalnych oraz uczycie odprężenia i relaksu.
 

Masaż hawajski

 

 

Masaż hawajski Lomi Lomi Nui to „ najważniejszy, jedyny w swoim rodzaju masaż troskliwych rąk”.

Niezwykły masaż Lomi Lomi Nui pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Jest on wyrazem szacunku, akceptacji i przychylności dla drugiego człowieka. Przypływ energii, który przekazywany jest w trakcie wykonywania przez masażystę ciągłych i harmonijnych ruchów przedramion, zapewnia stan relaksacji, radości oraz chęci do życia.

Masaż Lomi działa odmładzająco, poprawia przepływ krwi i limfy w ciele, oczyszcza krew z toksyn, wspomaga przemianę materii. W Lomi dużo poświęca się pracy ze stawami, dzięki rotacjom stają się one bardziej elastyczne. Masaż ten przywraca świadomość własnego ciała poprzez rozmasowanie napięć mięśniowych w głębszych warstwach ciała. Odblokowane zostają miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia może znowu swobodnie płynąć w ciele.

Lomi Lomi Nui to nie tylko masaż, to Huna – wielka filozofia Hawajczyków, to taniec Hula – płynność i koordynacja ruchów to po prostu dotyk kochających rąk.

 

 Chcesz być na bieżąco!


Dzięki pasji, uporowi, ciężkiej pracy oraz nieocenionej pomocy życzliwych osób powstał
Oxide Fitness Club
klub, który daje moc Twojemu ciału i duszy

OXIDE FITNESS

adres:
ul: Grota Roweckiego 17 b ( I piętro),
45-286 Opole

kontakt:
tel.: (77) 44 23 040
fax.: (77) 44 23 040

biuro@oxide.com.pl  Godziny Otwarcia

 • Poniedziałek
  7:00-22:00
 • Wtorek
  7:00-22:00
 • Środa
  7:00-22:00
 • Czwartek
  7:00-22:00
 • Piątek
  7:00-22:00
 • Sobota
  9:00-16:00
 • Niedziela
  9:00-14:00

projekt i wykonania WEBSONAL